ENG | PL

ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A.

Rok założenia 1925

 

Prasa o Firmie

Warsztat, 01.2014

ZAP SILVER PREMIUM
Fabryka ZAP Sznajder Batterien na tegoroczny sezon zimowy przygotowała nowość pod nazwą Silver Premium. Jest to akumulator wytwarzany w nowoczesnej technologii srebrowo-wapniowej, wyróżniający się bardzo wysokim prądem rozruchu (CCA), który został osiągnięty m.in. dzięki wprowadzonym ulepszeniom w płytach ołowianych. ZAP Silver Premium nawet w ekstremalnych warunkach gwarantuje uruchomienie auta.

EuroFlota, grudzień 2013/ styczeń 2014

SEZON NA AKUMULATORY ZAP
Blisko 80% produkowanych przez ZAP Sznajder Batterien akumulatorów trafia do odbiorców w ponad 50 krajach Europy i Afryki Północnej. Obecnie firma z Piastowa koło Warszawy, z wyłącznie polskim kapitałem, wytwarza ponad 100 typów akumulatorów głównie na potrzeby motoryzacji.
Coroczny wzrost eksportu, nakłady inwestycyjne, stosowanie najnowszych technologii i wysoką jakość produkcji zauważyli i docenili członkowie kapituły tegorocznej nagrody „Wybitny eksporter 2013”, ustanowionej przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich, przyznając firmie ZAP Sznajder Batterien ten zaszczytny tytuł. To już kolejna prestiżowa nagroda, która otrzymał producent akumulatorów z Piastowa.

VanEkstra, 11-12.2013

AKUMULATORY ZAP PRZED ZIMĄ
[…] Na tegoroczny sezon zimowy fabryka przygotowała nowość pod nazwą Silver Premium. Jest to akumulator wytwarzany w nowoczesnej technologii srebrowo-wapniowej, wyróżniający się bardzo wysokim prądem rozruchu (CCA), który został osiągnięty m.in. dzięki wprowadzonym ulepszeniom w płytach ołowianych. ZAP Silver Premium nawet w ekstremalnych warunkach gwarantuje uruchomienie auta. Nowy akumulator jest całkowicie bezobsługowy, a dzięki systemowi skutecznego odprowadzania nadmiaru gazów reprezentuje wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania. Wyposażono go również w automatyczny wskaźnik stanu naładowania. Nowa seria Silver Premium jest już dostępna na rynku.

PULS BIZNESU 08/2013

ZAP SZNAJDER KUPIŁ JENOX
Ciekawe połączenie w sektorze akumulatorów samochodowych. ZAP Sznajder z Mazowsza przejął wielkopolskiego gracza – firmę Jenox.
            W branży producentów akumulatorów doszło do konsolidacji dwóch znanych na rynku marek. Kilka dni temu ZAP Sznajder Batterien z Piastowa został właścicielem 100 proc. udziałów fabryki Jenox Akumulatory z Chodzieży. Firmy już od trzech lat dyskutowały o takiej możliwości, a od kilku miesięcy prowadziły konkretne rozmowy na ten temat. Firma Jenox wyszła z ofertą sprzedaży, a ZAP ją przyjął.

PRZEGLĄD OPONIARSKI 09/2013

     Firma ZAP Sznajder Batterien S.A., znany polski producent akumulatorów samochodowych z siedzibą w Piastowie, przejął firmę JENOX Akumulatory SP. z o.o. z Chodzieży.  Przejęcie zostało sfinalizowane 31 lipca 2013 r. ZAP objął 100 proc. udziałów przejmowanego zakładu.
     W wyniku połączenia obu firm możliwe będzie zwiększenie ich udziału na polskim i europejskim rynku. Z informacji przekazanych przez ZAP Sznajder Batterien S.A. wynika, że marka JANOX zostanie utrzymana i nadal będzie dostępna w sprzedaży. Łączna zdolność produkcyjna zakładów wynosi obecnie blisko 2 miliony sztuk akumulatorów rocznie.