ENG | PL

ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A.

Rok założenia 1925

 

AUTONAPRAWA 10/2012

Na zakończonych już targach Automechanika 2012 Frankfurcie nad Menem pojawił się producent akumulatorów z Piastowa – firma ZAP Sznajder Batterien. Wśród ponad czterech tysięcy wystawców ZAP Sznajder wyróżniał się koncepcją stoiska targowego i ciekawą ekspozycją produktów. W połączeniu z dobrą lokalizacją zapewniło to napływ gości. Na stoisku międzynarodową premierę miał akumulator zasilający nowoczesne samochody z systemem Start-Stop, zbudowany na bazie baterii Silver Plus. Był to jedyny tego typu akumulator pokazany przez polskich wystawców we Frankfurcie.

Innym budzącym zainteresowanie produktem marki ZAP Sznajder Batterien stały się akumulatory z serii Silver Japan, przeznaczone do aut produkcji japońskiej i koreańskiej. Nowoczesna technologia gwarantuje ich całkowicie bezobsługową i bezawaryjną eksploatację. Warta uwagi jest też uniwersalność produktów z Piastowa: akumulatory o pojemności 35 Ah i 45 Ah są sprzedawane z zaciskiem "plus" po prawej lub lewej stronie i mają wbudowany wskaźnik pozwalający na bieżąco ocenić stan naładowania.

Jeszcze przed targami we Frankfurcie handlowcy z firmy ZAP Sznajder Batterien uczestniczyli w Międzynarodowym Salonie Części Samochodowych w Moskwie. Od września 2012 roku w Rosji udało się znacząco zwiększyć sprzedaż akumulatorów z Piastowa. Aż 70 procent wyrobów spółki ZAP Sznajder Batterien trafia do odbiorców z 47 krajów Europy i Afryki Północnej.