ENG | PL

ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A.

Rok założenia 1925

 

DZIENNIK Gazeta Prawna Nr 146 29.07.2010

Ekologiczne akumulatory
[...] Najnowszy produkt firmy, wdrożony na przełomie 2009 i 2010 roku to akumulatory wytwarzane w technologii AGM (Absorbent Glas Material). Innowacyjne akumulatory AGM ZAP, w których zamiast płynnego elektrolitu występuje elektrolit uwięziony w absorpcyjnej macie szklanej, przyniosły firmie złote godło w tegorocznej edycji konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2010.
[...] Wymieniając zalety nagrodzonych akumulatorów, takich jak pełna niewylewność, wysoka trwałość cykliczna czy niskie samowyładowanie, należy nadmienić, że akumulatory AGM ze względu na poziom technologiczny były w momencie wprowadzenia na rynek, pierwszym tej klasy wyrobem produkowanym w Polsce.
[...] W produkcji akumulatorów ZAP Sznajder Batterien S.A. specjalizuje się od 85 lat i dziś zalicza się do grupy światowych producentów akumulatorów rozruchowych. Firma po latach przekształceń i prywatyzacji, w roku 2000 przeszła w ręce jednego właściciela Lecha Sznajdera i od tego momentu nastąpił gwałtowny rozwój spółki. Jak podkreśla dyrektor generalny Krzysztof Paulus: - Rozwój firmy i jej wysoka pozycja na rynku była możliwa dzięki inwestycjom w nowe linie technologiczne, które stanowią jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w branży akumulatorowej w skali europejskiej.