ENG | PL

ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A.

Rok założenia 1925

 

Echo Miasta Kraków 09.10.2008

Nowy akumulator
We wrześniu w Piastowie koło Warszawy uruchomiono - pierwszą w Polsce - zautomatyzowaną linię produkcyjną wytwarzającą akumulatory w technologii AGM. Dotychczas tego typu źródła energii dostępne na rynku pochodziły wyłącznie z importu.

Bezobsługowe akumulatory AGM z piastowskiej fabryki ZAP Sznajder Batterien zapewniają 100-procentową szczelność! Dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniom technologicznym nie ma możliwości wycieku elektrolitu. Jest to bardzo istotne chociażby z powodu ochrony środowiska naturalnego. Ponadto nowe akumulatory charakteryzują się m.in. zwiększoną odpornością na rozładowanie, niezawodnością eksploatacji oraz wydłużoną żywotnością.

Przeznaczone są do samochodów klasy wyższej takich marek, jak: Mercedes, Porsche, BMW, Audi itp. Przydadzą się także z pewnością kierowcom taksówek, ambulansów pogotowia czy też radiowozów policyjnych, a to z powodu ich optymalnego przygotowania do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach eksploatacyjnych. Dzięki otwarciu tej najnowszej linii produkcyjnej w piastowskiej wytwórni, będzie w niej mogło powstawać rocznie do 1,5 mln sztuk akumulatorów, kierowanych na rynek krajowy i eksportowanych do ponad 40 państw świata.