ENG | PL

ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A.

Rok założenia 1925

 

Express Ilustrowany Nr 269 17.11.2009

Superszczelny AGM
ZAP Sznajder Batterien S.A. z Piastowa koło Warszawy uruchomiła - pierwszą w Polsce - zautomatyzowaną linię produkcyjną wytwarzającą akumulatory w technologii AGM. Dotychczas tego typu źródła energii dostępne na rynku pochodziły wyłącznie z importu.

Bezobsługowe akumulatory AGM Expedition Plus z Piastowa gwarantują 100-procentową szczelność. Dzięki rozwiązaniom technologicznym, zastosowanym w konstrukcji AGM nie ma możliwości wycieku elektrolitu z akumulatora. Jest to bardzo istotne chociażby z powodu ochrony środowiska naturalnego. Ponadto nowe akumulatory charakteryzują się m.in. zwiększoną odpornością na rozładowanie, niezawodnością eksploatacji oraz wydłużoną żywotnością. Przeznaczone są do samochodów klasy wyższej takich marek, jak Mercedes, Porsche, BMW czy Audi. Przydadzą się także z pewnością kierowcom taksówek, ambulansów pogotowia czy też radiowozów policyjnych, a to z powodu ich optymalnego przygotowania do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach eksploatacyjnych.

Dzięki uruchomieniu najnowszej linii produkcyjnej zwiększy się potencjał wytwórczy firmy do 1,5 mln sztuk akumulatorów w skali roku, kierowanych na rynek krajowy i eksportowanych do ponad 40 państw świata.