ENG | PL

ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A.

Rok założenia 1925

 

Warsztat - Obsługa Techniczna 06.2005

Nowoczesne akumulatory ZAP do ciężarówek
Ciężarówki dalekiego transportu, pokonujące rocznie setki tysięcy kilometrów, pełnią także rolę "drugiego domu" dla kierowców. Dlatego w ich kabinach montuje się coraz więcej sprzętu rodem "domowego użytku", jak ogrzewanie niezależne i klimatyzacja, ekspresy do kawy, mini lodówki, kuchenki elektryczne, a do tego radio, telewizor itd. Wszystko to pozwala kierowcom prawidłowo funkcjonować przez wiele godzin pracy, ale też wymaga zwiększonego zapotrzebowania na energię do zasilania.

Dlatego Zakłady Akumulatorowe z Piastowa wprowadziły na rynek w czerwcu br. nową generację akumulatorów do samochodów ciężarowych pod nazwą TRUCK EVOLUTION. W nowej linii produkowane będą cztery podstawowe typy akumulatorów: 12V 170Ah, 12V 180Ah, 12V 190Ah i 12V 200Ah oraz ich liczne wersje specjalistyczne w zależności od potrzeb kierowców.
Najnowsze akumulatory dla "wagi ciężkiej" charakteryzują się zastosowaniem w ich konstrukcji m.in. grubszej kratki dodatniej wykonanej z specjalnego stopu metali, która zdecydowanie wydłuża żywotność akumulatora i umożliwia długotrwałe utrzymywanie jego właściwej pojemności. [...]