ENG | PL

ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A.

Rok założenia 1925

 


Akumulatory Marine już w sprzedaży

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Poznańskich Motor Show 2003  została zaprezentowana nowa gama akumulatorów typu MARINE.

Akumulatory występują w dwóch pojemnościach 75Ah i 100Ah i znajdują zastosowanie w jachtach i łodziach z silnikiem elektrycznym. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by służyć swoim użytkownikom przez długi czas bez potrzeby częstej i uciążliwej konserwacji. Akumulatory wykonane są w najnowocześniejszej technologii wapniowo-wapniowej (obie płyty na stopach ołowiowo-wapniowych), co gwarantuje niski stopień samowyładowania akumulatora i wydłuża jego żywotność. Dzięki przestrzennej strukturze kratki oraz unikalnemu, opatentowanemu składowi stopu ołowiu, zastosowana masa czynna jest mniej podatna na opadanie, nawet podczas wzburzonego morza i dużych przechyłów łodzi. Akumulatory są w 100% bezobsługowe.

W konstrukcji akumulatorów MARINE zastosowany został separator z włókniną GlassMat, który zapewnia większą trwałość płyt. Także konstrukcja zewnętrzna akumulatorów MARINE gwarantuje bezpieczeństwo ich użytkowania.
Obudowa i wieczko akumulatorów wykonane są ze specjalnie wzmacnianego polipropylenu, co zapewnia wysoką odporność na wstrząsy. Ponadto wieczko wyposażono w system antywybuchowy ANTI-EXPLOSION
i antywylewny ACCUSAFE, który gwarantuje szczelność akumulatora i zapobiega wyciekom elektrolitu w przypadku przechyłów łodzi nawet do kąta 55o. Dzięki temu użytkowanie akumulatora MARINE jest bezpieczne. Wieczko wyposażone zostało dodatkowo w optyczny wskaźnik naładowania akumulatora ”magic eye”, który umożliwia łatwą wizualną ocenę stanu energetycznego bez potrzeby dokonywania kłopotliwego pomiaru gęstości elektrolitu. Zwiększa to wygodę użytkowania akumulatorów MARINE eliminując konieczność częstego i niewygodnego demontażu akumulatora, który zazwyczaj
– z braku dostatecznej ilości miejsca na łodzi – montuje się w trudno dostępnych miejscach.
Przenoszenie i montaż akumulatora nie sprawia większych kłopotów ponieważ akumulatory MARINE zostały wyposażone w funkcjonalny i wygodny uchwyt, który sprawia, że tę niewygodną czynność może wykonać bez kłopotu jedna osoba.

Akumulatory MARINE cieszą się już dużym zainteresowaniem u naszych odbiorców z państw nadmorskich m.in. Szwecji, Portugalii, Włoch, Finlandii, Grecji, Francji.