ENG | PL

ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A.

Rok założenia 1925

 


Nagroda Huzar Europy 2003 dla Lecha Sznajdera

15 maja 2003 roku Lech Sznajder otrzymał wyróżnienie Huzar Europy 2003 w konkursie na ambasadora polskiego biznesu na rynkach Unii Europejskiej, organizowanego przez dziennik Puls Biznesu i Program 3 Polskiego Radia.

Prezes i właściciel firmy ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A., Lech Sznajder, znalazł się w wąskim gronie 5 laureatów konkursu na przedsiębiorcę - ambasadora Polski na rynkach Unii Europejskiej – HUZARA EUROPY 2003. Plebiscyt ten zorganizowały dziennik gospodarczy „Puls Biznesu” oraz Radiowa Trójka. Wręczenie nagród odbyło się w dniu 15 maja 2003r. w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. W rywalizacji mogły wziąć udział firmy małe i średnie systematycznie zwiększające eksport na rynki Unii Europejskiej a właściciele tych firm nie mogli mieć więcej niż 45 lat. Celem tego konkursu było wyłonienie przedsiębiorców, którzy byliby ambasadorami, wizytówką Polski na rynkach krajów Unii Europejskiej czyli HUZARAMI EUROPY.

Przyznane wyróżnienie dla firmy ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A. jest potwierdzeniem dokonanych osiągnięć. Firma sprzedała w 2003r. akumulatorów do wszystkich praktycznie marek samochodów na wartość 72 milionów złotych tj. o 14 procent więcej niż rok wcześniej. W 2002r. eksport stanowił ok. 40 procent ogółu sprzedaży. Zdobyto nowe rynki takie jak Francja, Włochy, Belgia, Grecja, Portugalia, Finlandia i Szwecja. Zysk netto za 2002r. wyniósł 1,8 mln zł. W 2003 eksport będzie już stanowił 50 procent całości sprzedaży z tego 36 procent do krajów UE.