ENG | PL

ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A.

Rok założenia 1925

 


ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A. na targach EQUIP AUTO 2003 w Paryżu

W dniach 16-21.10.2003, w Paryżu, odbyły się międzynarodowe targi motoryzacyjne EQUIP AUTO 2003. Impreza ta odbywa się co 2 lata i gromadzi producentów, dystrybutorów części samochodowych oraz wyposażenia warsztatów samochodowych i jest jedną z największych w Europie obok frankfurckiej AUTOMECHANIKI.

W targach udział wzięło ponad 2000 firm z 55 krajów z całego świata. Branżę akumulatorową reprezentowało ponad 30 wystawców w tym 3 producentów z Polski.

Przedstawiciele ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A. przeprowadzili wiele interesujących rozmów handlowych z potencjalnymi klientami z Francji, Algierii, Maroka, Hiszpanii, Grecji i Wielkiej Brytanii. Klientów przyciągała bardzo szeroka oferta akumulatorów marki ZAP i SZNAJDER, design akumulatorów oraz oferowane parametry techniczne akumulatorów. Duże zainteresowanie wzbudziły akumulatory z grupy CALCIUM i ENERGY. Tylko nieliczni producenci akumulatorów w Europie oferują tego rodzaju akumulatory. Sprzedaż eksportowa w firmie stanowi już 50 procent całej sprzedaży i stale rośnie.

Kontakty nawiązane w czasie trwania EQUIP AUTO 2003 w Paryżu z dużymi grupami zakupowymi zwłaszcza z Francji
i Hiszpanii oraz dystrybutorami części samochodowych z Wielkiej Brytanii, Algierii i Maroka, mają dużą szansę
w najbliższych tygodniach przekształcić się w stosowne kontrakty na dostawę akumulatorów marki ZAP
i SZNAJDER do tych krajów.